МОЛОДА ДУША УКРАЇНИ

За сприяння Міноборони України мистецьке об’єднання «Народна філармонія» спільно з Київським військовим ліцеєм імені Івана Богуна здійснило мандрівний фестиваль «Молода душа України».  З жовтня по грудень 2016 р. було проведено близько 40  концертів та кінопоказів у восьми регіонах України (Харківщина, Сумщина, Черкащина, Дніпро, Одеса, Чернівці, Львівщина, Київщина) з охопленням аудиторії до 10 тисяч осіб. У фестивалі брала участь талановита молодь України – С.Домчук,  А.Мураховська, К.Скрипка, Н.Носенко, курсанти КВЛ імені Богуна та солісти театру пісні «Ладоньки» (м.Київ)

Після урочистого  відкриття у КВЛ ім. Івана Богуна фестиваль вирушив до міста Одеси,  де за 3 дні відбулося 6 концертів  у  різних військових та цивільних  навчальних закладах ( Національна академія внутрішніх справ,Військова академія,  Одеський військово-морський ліцей, Український  центр дітей та молоді «Молода гвардія», санаторій прикордонників «Аркадія», окремий полк зв’язку м. Одеса).

З 3 по 6 листопада мандрівний фестиваль «Молода душа України» вирушив  на Буковину. Там було проведено мистецькі заходи зі студентами Чернівецького педколеджу ЧНУ імені Ю.Федьковича, медколеджу м. Вашківці, жителів с.м.т. Берегомет, коледжі прикладного мистецтва м.Вижниця. А також в ці дні проходив Всеукраїнський відкритий фестиваль-конкурс виконавців української естрадної пісні імені Назарія Яремчука «Пісня буде поміж нас» у Вижниці, де зібралось багато молоді з усієї України. Серед учасників групи був ліцеїст 1-ї роти Зубков Денис, вихованець керівника вокального гуртка, народної артистки України Валентини Ковальської.  Він виступив на конкурсі  з піснею Назарія Яремчука «Ти моя,  Україно» і став лауреатом конкурсу у середній віковій категорії учасників. 6-го листопада частина  учасників мандрівного фестивалю «Молода душа України» виїхали до  Києва, а решта артистів відбули до Львова, де за три дні провели  5 концертів. Незабутні зустрічі пройшли у 184 навчальному центрі Яворівського полігону, у Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, Львівському військовому ліцеї імені Героїв Крут, Драматичному театрі імені Марії Заньковецької та на заході, присвяченому 75-літтю українських акторів Івана Миколайчука та Богдана  Ступки в Львівському оперному театрі.

Фестиваль  «Молода душа України» Громадської організації  «Центр української пісні «Народна філармонія» під керівництвом  Руслани Лоцман разу вирушив на Схід України. За два дні з 25-го по 26-е листопада група у складі народної артистки України Валентини Ковальської, керівника музичного гуртка Київського військового ліцею ім. Івана Богуна, Заслуженої артистки України Руслани Лоцман, солістки Київської національної Філармонії Тетяни Школьної та трьох молодих талановитих співачок: студентки Національного університету культури та мистецтв Олени Приз, студентки Черкаського музичного училища Алевтини Мураховської  та школярки Софії  Домчук  у місті Дніпро презентували 5 концертів, зокрема  у Ліцеї підвищеної військової підготовки; Будинку культури селища  Томаківка для сімей учасників АТО; військовій частині «Дніпро - 1»; військовому госпіталі; на сцені кафедри з підвищеною військовою підготовкою Дніпровського гірничого університету. Наступні 2 дні група працювала у Харкові. Тут відбулися концерти у гарнізонному Будинку офіцерів; ліцеї посиленої військово-фізичної підготовки у селищі Есхар; Харківському національному університеті внутрішніх справ.

2 грудня - концерт мандрівного фестивалю у м. Вишгород для молоді у районному центрі ХТДЮМ «Дивосвіт» .

3 грудня - мандрівний фестиваль «Молода Душа України» побував на Черкащині, де відбулося 2 концерти:  м. Корсунь-Шевченківському для студентів педколеджу та жителів міста та у с. Сигнаївка Шполянського району – для волонтерів, бійців та молоді з нагоди Дня Волонтера та ЗСУ.

5 грудня –  концерт у КВЛ імені Івана Богуна, м. Боярка.

6 грудня концерт «Народної філармонії» у м. Ромни Сумської області.

9 грудня –  Олімпійський  коледж імені Івана Піддубного. Концерт до 50-річчя закладу в рамках фестивалю «Молода душа України».

12 грудня – захід, присвячений творчості Івана Миколайчука       в рамках фестивалю «Молода душа України» в Національному університеті культури та мистецтв, м. Київ.

19 грудня – Фінальний захід фестивалю в КВЛ імені Івана Богуна, Київ

Усі концерти сприймалися слухачами тепло та емоційно. Валентина Ковальська вела розмову про значення української народної пісні як основи української культури та її роль  у становленні  патріотичного переконання особистості молодого покоління, захисників  своєї держави, співала сольні пісні.Завдяки невгамовній  натурі ведучої  концертів Руслани Лоцман, її уміння залучити глядачів до виконання українських народних пісень та запальних танців прямо на сцені під веселі пісні Тетяни Школьної, концерти перетворювалися на родинне свято, де кожен військовий стає  учасником дійства, розкриває в собі генну пам’ять рідного народу. Звучали  народні, ліричні, патріотичні пісні у виконанні молодих  дівчат . Проникливо читала власні вірші Софія Домчук.  Руслана Лоцман завершувала концерти власною енергійною піснею «Комбат Маруся»,  а у фіналі співали  з усім залом  пісню  «За Україну, за її волю, за честь, за славу, за народ». Концерти супроводжувалися  фотослайдами,  кліпами «Миколайчук - Фест на Буковині», «Козацькими  хітами», відео «Донбас – це Україна», підготовленими кінорежисером Дмитром Глухеньким.  Мистецькі заходи завершувалися піснею Луценка  та композитора Ірини Кириліної «Народе мій», до кінця якої разом з артистами та ліцеїстами, учасниками вокального гуртка,  співав весь зал.

 

Кожен виступ закінчувався щирими оплесками,  подяками  від керівників закладів, було  багато дипломів,  квітів, посмішок і слів: «Дякуємо за хороший настрій!», «Слава Україні!».