МИКОЛАЙЧУК-ФЕСТ

         З нагоди 75-річчя видатного українського актора Івана Миколайчука Громадська організація «Народна філармонія» в червні 2016 р.  започаткувала на Буковині Всеукраїнський «Миколайчук-Фест». Впродовж 4 днів відбувались святкові заходи під гаслом «Бачити і чути рідне», учасниками яких стали 150 співаків та кінорежисерів з 15 областей України. Окрім основної програми – кінопоказів та конкурсу української пісні з кінофільмів І.Миколайчука, учасники фестивалю відвідали рідне село кіномитця - Чорторию та  с. Розтоки, де проходили зйомки фільму Ю. Іллєнка «Білий птах з чорною ознакою». Кінопрограма 2016 р. налічувала близько 20 короткометражних фільмів та відеороликів на українські пісні, а спеціальними подіями «Миколайчук-Фесту» стали зустрічі з режисерами  Л.Кантером (д/ф.«Добровольці божої чоти»), Д.Ломачуком (д/ф.«Правда Майдану»), Г.Яровенко (д/ф.«Вільні люди»). Вижницький кінотеатр ім.Т.Шевченка під час фестивалю отримав новий художній розпис за мотивами фільмів І. Миколайчука.

          У липні 2016р. лауреати «Миколайчук-Фесту» провели більше 20-ти заходів для військових та жителів Донеччини й Луганщини (Щастя, Новоайдар, Лисичанськ, Бахмут та ін.).До 25-річчя Незалежності України в столичному музеї народної архітектури та побуту України відбувся  Гала-концерт та кіновечір на гуцульській гражді  за участю кіномитців та співаків, волонтерів і почесних гостей – друзів Івана Миколайчука – Народних артистів України Раїси Недашківської, Валентини Ковальської, земляків з Буковини.

          Загалом Миколайчук-Фест-2016, який відбувся в три етапи, залучив аудиторію понад 5 тис. осіб. Символічним продовженням «Миколайчук-Фесту» став мандрівний фестиваль українського кіно і пісні, що пройшов у жовтні-грудні 2016р. у 8 областях України для учнів та студентів 40 навчально-виховних та військових закладів.

Організатори та інформаційні партнери:

ГО  «Народна філармонія»»

Відділ культури та туризму Вижницької РДА Чернівецької області

Українське радіо, телеканали «Еспресо ТВ» та «Культура»

Інформаційний портал «КультUA» Міністерства культури України

Національна спілка кінематографістів України, журнал «Кіно-Театр»

газети «Українське слово» та «Факти», журнал «Міжнародний туризм»

         У 2017 році «Миколайчук-Фест» розпочався 29 травня столичним вечором українського кіно і музики в Національній філармонії України. Під час заходу було презентовано відеоматеріали «Миколайчук-Фесту», музичні, танцювальні та пісенні твори з фільмів І. Миколайчука в сценічній інтерпретації. До програми долучились Народні артисти України Василь Ілащук, Ніна Матвієнко, Марія Миколайчук, Валентина Ковальська, дитячий театр  з Буковини, солісти і  колективи філармонії.

         Серед основних подій Кінофестивалю-2017 на Буковині: зустріч з режисером Тарасом Ткаченком (х/ф «Гніздо горлиці»); покази  українського сучасного кіно; концертна програма за участю лауреатів та почесних гостей «Миколайчук-Фесту»; КіноНіч з Миколайчуком; зустрічі з кінорежисерами та співаками; презентація культурно-мистецьких проектів та громадських ініціатив фестивалю «Молода душа України», «Культури Карпат», «Чорнобиль Ренесанс» тощо.  

           Більше матеріалів про фестиваль (фото, відео, відгуки тощо) – у спільноті «Миколайчук-Фест» (у Facebook) та на сайті www.fph.org.ua